uydu tv, uydu frekansları, Anten, uydu alıcısı, uydu frekansı, TÜRKSAT, DVBT, DVBT2, Televizyon, Radyo, MPEG2, HD yayın, Dijital Yayın, Karasal Yayın, Türksat, türksat 4A, Türksat frekansları, Türksat 4a yeni frekansları, flash TV frekansı, disney channel frekansı, LALEGÜL TV frekans, Türksat otomatik ayar

Türksat otomatik Arama Frekansı için Tıklayınız...


21 Mayıs 2015 Perşembe


Türkiye’nin ilk özel Arapça televizyon kanalı, yayın hayatına internetten "merhaba" dedi. Türkiye'nin sesi artık Arap alemine daha sağlam ve güvenilir olarak ulaşıyor.. 

Samanyolu Yayın Grubu'nun uzun zamandır beklenen Arapça televizyonu Hira TV , internet aracılığıylayayına başladı. Türkiye ile Arap alemi arasında sağlam ve güvenilir köprüler kurmayı hedefleyen Hira TV, “Hakikatin Dili” sloganıyla yayın hayatına giriş yaptı..


"HAKİKATİN DİLİ HİRA TV ", ARAP ÂLEMİNİN BÜTÜN KESİMLERİNE HİTAP EDİYOR

Samanyolu Yayın Grubu’nun 20 yılı aşkın birikim ve tecrübesinin üzerine kurulan Hira TV, Grup bünyesindeki tüm kanalların ürettiği kaliteli yapım ve programları Arapça olarak yayınlayor. Bir aile kanalı olma hedefini taşıyan Hira TV diziler, kadın ve çocuk programları ile zengin kültürel ve ilmi yapımlarla küçüğünden büyüğüne Arap aleminin tüm kesimlerine hitap ediyor. Hira TV ayrıca Fethullah Gülen Hocaefendi’nin sohbet ve vaazlarını da Arapça olarak yayınlayor.
Televizyondaki büyük heyecan ve hızla devam ediyor. Hira TV Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Acar, internet yayınıyla içerik yüklemeye başladıklarını belirterek, “İlk kez bugün canlı yayınla merhaba demiş olduk. İnternet bizim için uydu yayıncılığı öncesi hazırlık aşaması olacak.” dedi. Kanalın esas çıkışı ise kısa süre içinde başlaması hedeflenen uydu yayıncılığıyla olacak.

Arap ülkelerini kapsayan uydular üzerinden yapılacak televizyon yayıncılığıyla Hira TV yaklaşık 400 milyonluk Arap alemine sesini ulaştıracak.

Hira TV yayınlarını aşağıdaki linkten online olarak izleyebilirsiniz...


0 yorum:

Yorum Gönder