Türksat, başta olmak üzere uydu tv, uydu frekansları, uydu alıcısı, uydu frekansları, dijital yayın, karasal yayın, türksat 5B, Türksat frekansları, Türksat 5b yeni frekansları, disney channel frekansı, LALEGÜL TV frekans, uydu dünya, uydu dünyası, Türksat otomatik ayarlarının nasıl yapılacağına dair her türlü bilgileri sitemizde bulabilirsiniz

Türksat otomatik Arama Frekansı için Tıklayınız...


9 Nisan 2015 Perşembe

Türksat 4B Uydumuz Testleri tamamlandıktan sonra 15 Ağustos 2015'te işletmeye alınacak.

 
Türksat A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ensar Gül, Türksat 4B uydusunun 30 Haziran'da uzaya fırlatılacağını söyledi.  4B haberleşme uydusunun testlerinin tamamlanmasının ardından 15 Ağustos'ta devreye alacağını belirten Prof. Dr. Gül,  “4B uydusu, Ka-Band üzerinden internet erişimi için de kullanılacak. Uydu ile hem kapasitemiz artacak hem de uydu internet fiyatları düşecek" dedi.
 
 
Prof. Dr. Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Japonya'da Mitsubishi Electric (MELCO) firmasının Kamakura'daki uydu üretim merkezinde 4 Haziran 2014'te yapımı tamamlanan Türksat 4B uydusunun fırlatılması için 30 Haziran 2015 tarihinin verildiğini söyledi.
 
Uydunun fırlatacağı Kazakistan'ın Baykonur Uzay Üssü'ndeki Proton Roketi’nin, 16 Mayıs 2014 tarihinde Rusya'nın haberleşme uydusunun fırlatılması sırasında patladığını, bunun üzerine uydu fırlatma işlemlerinin durdurulduğunu ifade eden Prof. Dr. Gül, Baykonur'da 28 Eylül 2014'te uydu fırlatma çalışmalarının yeniden başladığını hatırlattı.
 
Türksat 4B uydusunun fırlatma işlemlerinin MELCO'nun sorumluluğunda olduğunu ifade eden Prof. Dr. Gül konuşmasına şu şekilde devam etti;
 

TÜRKSAT 4B uydusu, Ka-Band üzerinden yüksek hızlı internet için de kullanılacak

 
"Uydumuzun fırlatılması için bize 30 Haziran olarak gün verildi. Yörüngeye yerleştirme ve yörünge testleri için 45 günlük süre gerekiyor. Testlerin tamamlanmasının ardından 15 Ağustos'ta devreye alacağımız 4B uydusu, Ka-Band üzerinden yüksek hızlı internet için de kullanılacak. Diğer uydularımız üzerinden Ku-Band frekansı ile internet erişimi zaten sağlıyoruz. 4B uydusu ile hem kapasitemiz artacak hem de uydu internet fiyatları düşecek.”
 
Gül, 4B haberleşme uydusunun, Baykonur Uzay Üssü'nden 50 derece doğu boylamına fırlatılmasının ardından yörüngede teslim alınacağını belirterek, “4B uydusu Avrupa, Asya, Orta Doğu ile Türk Cumhuriyetlerini kapsayacak” dedi.
 
4B haberleşme uydusu, yüksek hızlı internet hizmetinin yanı sıra televizyonların canlı yayın geçişlerinde de yoğun olarak kullanılacak.
 
Türksat 3A ve Türksat 4A uyduları üzerindeki veri haberleşmesi ile canlı yayın geçişleri için ayrılan kapasite Türksat 4B uydusuna aktarılarak, 42 derece doğu yörüngesinde televizyon yayıncılığı için kapasite artışı sağlanacak.

0 comments:

Yorum Gönder