Türksat, başta olmak üzere uydu tv, uydu frekansları, uydu alıcısı, uydu frekansları, dijital yayın, karasal yayın, türksat 5B, Türksat frekansları, Türksat 5b yeni frekansları, disney channel frekansı, LALEGÜL TV frekans, uydu dünya, uydu dünyası, Türksat otomatik ayarlarının nasıl yapılacağına dair her türlü bilgileri sitemizde bulabilirsiniz

Türksat otomatik Arama Frekansı için Tıklayınız...


1 Ocak 2015 Perşembe

SAT-7, 1995 yılında Ortadoğu’da farklı Hristiyan mezhebi ve kiliselerini temsil eden 20 girişimci tarafından kurulmuş ve 1996 yılının Mayıs ayında Hotbird (Eutesat) uydusundan yayın yapmaya başlamış olan bir televizyon grubudur.
 
 Grup, şu anda Nilesat uydusu üzerinde SAT-7 ARABIC (Arapça yetişkin kanalı) ve SAT-7 KIDS (Arapça çocuk kanalı); Hotbird uydusu üzerinde SAT-7 PLUS, (Arapça genel yayın) SAT-7 PARS (Farsça genel yayın) ve SAT-7 TÜRK (Türkçe genel yayın) kanallarını kapsamaktadır.
 
SAT-7 Organizasyonu bünyesinde 160 kişi çalışmaktadır. Faaliyet gösterdiği ülkelerden Mısır’da 52, Lübnan’da 21, Uluslararası Ofisinde 37, ABD ofisinde 35, Türkiye ofisinde 15 kişi bulunmaktadır. Mısır ve Lübnan’daki stüdyoları kendi yapımları yanında, bölgede ki stüdyo ihtiyacını gidermek amacıyla da hizmet vermektedir.
 

SAT-7, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür

 
Belirli bir mezhebin değil tüm Hristiyan mezheplerinin görüşlerini yansıtan bir yayın anlayışına sahiptir. SAT-7, herhangi bir dini, Hristiyan mezhebini ya da geleneğini eleştiren programlara asla yer vermez. SAT-7 diğer görüşlere saygı duymaksızın belli bir teolojik fikri destekleyen programlar yayınlamaz ve birbirinden farklı teolojik görüşlerin hiçbirinin küçümsenmemesini teminat altına almaya büyük özen gösterir. SAT-7, siyaset konusunda tamamen yorumsuzdur.

SAT7 TURK kanalını TÜRKSAT üzerinden 11824 v 8000 3/4 frekansı üzerinden izleyebilirsiniz.

 
 

0 comments:

Yorum Gönder