Türksat, başta olmak üzere uydu tv, uydu frekansları, uydu alıcısı, uydu frekansları, dijital yayın, karasal yayın, türksat 5B, Türksat frekansları, Türksat 5b yeni frekansları, disney channel frekansı, LALEGÜL TV frekans, uydu dünya, uydu dünyası, Türksat otomatik ayarlarının nasıl yapılacağına dair her türlü bilgileri sitemizde bulabilirsiniz

Türksat otomatik Arama Frekansı için Tıklayınız...


18 Ağustos 2014 Pazartesi

Sosyal medya platformu Facebook’ ta gezinirken veya video paylaşım platformu Youtube’ taki videoları izlerken hoşumuza gidenleri saklamak isteyebiliriz.
Öncelikli olarak Facebook üzerinde bu işlem nasıl kolay bir şekilde halledilir, ondan bahsetmek istiyorum. Facebook’ ta ana sayfa veya sayfalar arasında gezinirken videolara ulaştınız, bu videoyu kolay yoldan direkt olarak indirebilmek için video ana sayfasına gidilmesi gerekmektedir. İndirmek istediğimiz videonun sayfasına gittiğimizde https://www.facebook.com/ed… yazısı ile devam eden yerden “www” kısmını silip, yerine “m” harfini ekliyoruz.

Bu işlemlerin ardından karşımıza gelen ekranda indirmek istenilen videoyu bulup, videoyu oynatma tuşuna basarak çalıştırdıktan sonra video üzerinde mouse’ un sağ tuşuna bastığımızda gelen pencerede “Video olarak kaydet…” seçeneğini seçmemiz ile video tarayıcı tarafından belirleyeceğimiz yere indirmemiz ile video saklama işlemini gerçekleştirmiş bulunuyoruz.
Yukarıdaki bahsettiğim işlem haricinde benimde kullandığım Internet Download Manager (IDM) desteği ile de yalnız facebook videoları değil internette gezinirken izlediğiniz tüm videoları bilgisayarınızda saklama işlemine olanak sağladığını da son olarak belirtmek istedim. 

0 comments:

Yorum Gönder