Türksat, başta olmak üzere uydu tv, uydu frekansları, uydu alıcısı, uydu frekansları, dijital yayın, karasal yayın, türksat 5B, Türksat frekansları, Türksat 5b yeni frekansları, disney channel frekansı, LALEGÜL TV frekans, uydu dünya, uydu dünyası, Türksat otomatik ayarlarının nasıl yapılacağına dair her türlü bilgileri sitemizde bulabilirsiniz

Türksat otomatik Arama Frekansı için Tıklayınız...


10 Temmuz 2014 Perşembe

tv8 Yeni Frekans Bilgileri

14 Temmuz Pazartesi gecesinden itibaren ulusal televizyon kanalları  TÜRKSAT 4A uydusunda yeni frekanslarında yayınlarına devam edeceklerdir.
15 Temmuz 2014 itibariyle tv8 yayın frekans bilgileri aşağıdaki gibi olacaktır:
 
 
 
 
 
UYDU ALICISI KULLANAN İZLEYİCİLERİMİZİN DİKKATİNE;
 


TURKSAT 4A UYDUSU Türkiye kapsaması,

12346 MHz FREKANSI
YATAY (H)  POLARİZASYON
9600 Ksym/s SEMBOL ORANI
FEC ¾  KODU
değerleriyle seyredilebilir.

 
TV8 PID DEĞERLERİ(BAZI UYDU ALICILARI İÇİN GEREKLİ OLABİLİR)
PCR PID            2900
VIDEO PID        2900
AUDIO_1 PID    3000
AUDIO_2 PID    3100
 
Uydu alıcısından kanal ayarlanması;
 
1. ADIM:
Önce menü tuşuna basın. Açılan menüden, uydu alıcınızın marka ve modeline göre;<Kanal Arama - Manuel Arama - Kanal Ekleme - El ile Arama gibi menülerden hangisi beliriyor ise AŞAĞI-YUKARI OK tuşu ile ona gelin.

2. ADIM:
Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka ve modeline göre; TP Frekans - Alış Frekans - Frekans - Uydu Frekansı seçeneklerinden biri belirecektir. AŞAĞI-YUKARI OK TUŞU ile o seçeneğin üstüne gelin. Uzaktan kumandanızın rakam tuşlarını kullanarak tv8'in frekansı olan 12346'i seçin.

3. ADIM:
Yine aynı pencerede Sembol Oranı ya da Sembol Rate yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğin üstüne gelerek, oradaki boş alana kumandanın rakam tuşlarıyla 9600  (bazı uydu alıcılarında 09600 olarak girilir) girin.

4. ADIM:
Yine aynı pencerede bulunan, "Polarizasyon" ya da "Pol" şeklinde bir yazı göreceksiniz. Bunun üstüne gelerek, SAĞ-SOL OK TUŞLARI ile Yatay (Horizontal)'ı seçin.

5. ADIM:
Yine aynı menü penceresinde bulunan, "FEC Kodu" ayarını yapmak için de kumandanın SAĞ-SOL OK tuşlarını kullanarak 3/4 seçin. Bazı uydu alıcısı (Receiver) modellerinde, FEC Kodu girmek için herhangi bir alan bulunmaz. Eğer sizin uydu alıcınızda da FEC Kodunu girmek için bir seçenek yok ise bu kodu girmenize gerek yok demektir.

6. ADIM:
Son olarak kumandanızın OK tuşuna basarak uydu alıcınıza tv8'in yayınını alabilmek için gerekli olan bilgileri kaydedin.

Keyifli Seyirler...
 
 

0 comments:

Yorum Gönder