Türksat, başta olmak üzere uydu tv, uydu frekansları, uydu alıcısı, uydu frekansları, dijital yayın, karasal yayın, türksat 5B, Türksat frekansları, Türksat 5b yeni frekansları, disney channel frekansı, LALEGÜL TV frekans, uydu dünya, uydu dünyası, Türksat otomatik ayarlarının nasıl yapılacağına dair her türlü bilgileri sitemizde bulabilirsiniz

Türksat otomatik Arama Frekansı için Tıklayınız...


2 Temmuz 2014 Çarşamba

DISNEY CHANNEL KANALINI UYDUDAN İZLEMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER


Ana menüye girebilmek için, uzaktan kumandanızın üzerindeki “Menu” veya “Setup” düğmesini bulun. Bazen OK düğmesine bastığınızda da menü ekrana gelebilir. Disney Channel’ı izlemek isteyenlerin yapması gereken standart işlemler sırasıyla şöyledir:

Türksat 4A’da Disney Channel seyret!


 Türksat 4A Frekans: 12422.50 H - Yatay 30000 FEC

Önemli Not: Uydu alıcınızda kanal araması yaparken arama tipi şifreli+şifresiz(FTA+Şifreli) seçeneğini seçmemeniz durumunda DISNEY CHANNEL TV Kanalı kanal listenize eklenmemektedir. Bu yüzden tarama yaparken sifreli kanalları da tarama seçeneği aktif olmalıdır.

1. ADIM
Önce menü tuşuna basın. Açılan menüden, uydu alıcısının marka ve modeline göre; “Kanal Arama” - “Manuel Arama” - “Kanal Ekleme” - “El ile Arama” gibi menülerden hangisi beliriyor ise AŞAĞI - YUKARI OK TUŞU ile ona gelin.

2. ADIM

Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka ve modeline göre: “TP Frekansı” - “Alış Frekansı” - “Frekans” - “Uydu Frekansı” seçeneklerinden biri belirecektir. AŞAĞI - YUKARI OK TUŞU ile o seçeneğin üzerine gelin. Uzaktankumandanızın rakam tuşlarını kullanarak


Disney Channel’ın frekansı olan “12422.50”yi girin.


3. ADIM

Yine aynı pencerede “Sembol Oranı” ya da “Symbol Rate” yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğin üzerine gelerek, oradaki boş alana kumandanın rakam tuşlarıyla “30000”i girin.

4. ADIM

Yine aynı pencerede bulunan,“POLARİZASYON” ya da “Pol”şeklinde bir yazı göreceksiniz.
Bunun üstüne gelerek, SAĞ-SOL OK TUŞLARI ile “Yatay” (Horizantal)’ı seçin.5. ADIM
Yine aynı menü penceresinde bulunan, “FEC Kodu” ayarını yapmak için de kumandanın SAĞ-SOL OK TUŞLARINI kullanarak 3/4’ü seçin. Bazı uydu alıcısı (Receiver) modellerinde, FEC Kodu girmek için herhangi bir alan bulunmaz. Eğer sizin uydu alıcınızda da FEC Kodu girmek için bir seçenek yok ise bu kodu girmenize gerek yok demektir.

6. ADIM

Son olarak kumandanızın “OK” tuşuna basın. Böylece uydu alıcınızın Disney Channel yayınını alabilmesi için gerekli olan bilgileri kaydetmiş olursunuz. Artık yapmanız gereken tek şey Disney Channel’ı arattırmak. Bunun için de uydu alıcınızın (Receiver) modeline göre “Aramayı Başlat” ya da “TP Tara” tuşlarıyla aramayı başlatabilirsiniz. Arama işlemi bittikten sonra uydu alıcısı (Receiver), bulduğu kanalı, listenin en sonuna kaydedecektir.SIKÇA SORULAN SORULAR


Uydu antenim ile yaptığım aramada Disney Channel’ı göremiyorum, ne yapmalıyım?

Uydu alıcınıza, Disney Channel uydu alış değerini girerek, arama yaptırmanız gerekmektedir.Uydu antenim diğer bütün kanalları çektiği halde, Disney Channel’ı çekmiyor, ne yapmalıyım?

Uydu alıcınıza, Disney Channel uydu alış değerini girerek, arama yaptırmanız gerekmektedir.Uydu antenim ile daha önce Disney Channel’ı izliyordum ama şimdi yayın kayboldu, ne yapmalıyım?Uydu alıcınızda kayıtlı bulunan Disney Channel yayınını menüden LİSTE DÜZENİ’ne girerek siliniz. Daha sonra, yeniden uydu alıcınıza, Disney Channel uydu alış değerini girerek, arama yaptırmanız gerekmektedir.


Uydu antenim ile Disney Channel’ı izliyorum fakat sesi gelmiyor, ne yapmalıyım?


Uydu alıcınızda kayıtlı bulunan Disney Channel yayınını menüden LİSTE DÜZENİ’ne girerek siliniz. Daha sonra, yeniden uydu alıcınıza, Disney Channel uydu alış değerini girerek, arama yaptırmanız gerekmektedir.


Uydu antenim ile Disney Channel’ı izleyemiyorum, ne yapmalıyım?

Uydu alıcınızda kayıtlı bulunan Disney Channel yayınını menüden LİSTE DÜZENİ’ne girerek siliniz. Daha sonra, yeniden uydu alıcınıza, Disney Channel uydu alış değerini girerek, arama yaptırmanız gerekmektedir.

Uydu antenim ile Disney Channel’ı izlerken sesi geliyor fakat görüntüsü yok, ne yapmalıyım?

Uydu alıcınızda kayıtlı bulunan Disney Channel yayınını menüden LİSTE DÜZENİ’ne girerek siliniz. Daha sonra, yeniden uydu alıcınıza, Disney Channel uydu alış değerini girerek, arama yaptırmanız gerekmektedir.


Gerekli tüm ayarları yaptım, yine de Disney Channel’ı izleyemiyorum, ne yapmalıyım?

Uydu alıcınızı satın aldığınız yetkili servise başvurunuz.

Disney Channel’ı uydu alıcımın kanal listesinde 1 numaraya nasıl alabilirim?

Disney Channel için gerekli ayarları ve kanal aramasını yapıp yayınımızı bulduktan sonra, uydu alıcınızın bulduğunuz kanal, listenin en sonunda yer alır. Buradan Disney Channel’ı, kanal listesinin 1 numarasına almak için, sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmalısınız:
1. ADIM
Önce menü tuşuna basın. Açılan menüden uydu alıcısının marka ve
modeline göre: "Liste Düzeni" - "Kanal Listeleme" - "Kanal Editör" - "CH Edit"
seçeneklerinden birinin üzerine AŞAĞI-YUKARI OK TUŞU ile gelin.

2. ADIM
Açılan penceredeki kanal listesinden Disney Channel yayınımızı bulun ve
tam üzerine gelerek bir defa OK tuşuna basın.

3. ADIM
Yine açılan pencereden TAŞI seçeneğini seçin. Ardından kanal listesinde
AŞAĞI-YUKARI OK TUŞU ile 1 numaraya gidin ve yine OK tuşuna
basarak Disney Channel yayınımızı kanal listesinin ilk sırasına kaydedin.4 comments:

 1. yav sonuna .5 nasıl koyacak bu millet? tamam bizde ilk kurarken çıktı ama 5 konulmuyor ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ,5 buçuk frekans olduğu için girmenize gerek yok.... LNB local osilatör frekansına uyumlu olarak ya bir alt ya da bi üst frekansı

   Sil
 2. Deniyecez Bakalım ???? :-? :-? :-? :-? :-?

  YanıtlaSil
 3. Daha once izledigimiz kanali.izleyemiyoruz simdi frekansi da giriyorum ama kanal bulunamadi diyo

  YanıtlaSil