Türksat, başta olmak üzere uydu tv, uydu frekansları, uydu alıcısı, uydu frekansları, dijital yayın, karasal yayın, türksat 5B, Türksat frekansları, Türksat 5b yeni frekansları, disney channel frekansı, LALEGÜL TV frekans, uydu dünya, uydu dünyası, Türksat otomatik ayarlarının nasıl yapılacağına dair her türlü bilgileri sitemizde bulabilirsiniz

Türksat otomatik Arama Frekansı için Tıklayınız...


22 Mayıs 2014 Perşembe

Uzaya en son fırlatılan ve başarıyla geçici yörüngeye oturtulan Türksat 4a uydumuzun testleri tamamlanmak üzere.
Temmuz ayı içerisinde TÜRKSAT 4A uydumuz mevcut uydularımızn bulunduğu yörünge olan 42° Doğu boylamında kullanıma hazır hale geliyor. Daha önce 28 Ekim 2008 'de Türksat 3A'nın devreye alınmasında yaşanan sürece benzeri bir süreç yeniden yaşanacak. 
 Bu değişimle birlikte evlerimizde kullandığımız uydu alıcılarımızın alış frekanslarının tamamına yakını değişecek. Çok sayıda yeni tv kanalı evlerimize Türksat 4a uydusu üzerinden merhaba diyecek. Frekanslardaki en büyük değişim 14 TEMMUZ 2014 tarihinde  gerçekleşecek. En son liste için lütfen tıklayınız....
http://uydutvfrekans.blogspot.com.tr/2014/07/turksat-4a-guncel-frekans-listesi.html
Sitemizi takip ederek güncel bilgi, yeni frekanslar ve muhtemel yeni otomatik şebeke arama frekansından haberdar olabilirsiniz. Yeni otomatik şebeke arama frekansı için lütfen tıklayınız....
http://uydutvfrekans.blogspot.com.tr/2014/07/turksat-4a-otomatik-arama-frekans.html


Bu konu ile ilgili güncel yazımız aşağıdadır.......

 Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü'nden 14 Şubat 2014'te uzaya fırlatılan Türksat 4A uydusu, bulunduğu yörüngedeki testleri tamamladı ve nihai işletme lokasyonu olan 42 derece doğu boylamındaki yörüngesine yerleşmek üzere harekete geçti.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın da katıldığı törenle uzaya gönderilen Türksat 4A uydusunun, 50 derece doğu boylamındaki ''uydu performans testleri'' tamamlandı.

Uydu, Ankara Gölbaşı kampüsündeki yer kontrol istasyonundan gönderilen komutlarla 2 Haziran 2014'te, nihai işletme lokasyonu olan 42 derece doğu boylamındaki yörüngesine doğru hareket etti. Türksat 4A uydusu, bir hafta sürecek olan yolculuğunun ardından Türksat 3A ve Türksat 2A ile aynı lokasyonda yayına başlayacak.
14 Temmuz'da ise yayınların, Türksat 4A uydusuna aktarılması planlanıyor. Böylece televizyon yayınları, Türksat 4A uydusu üzerinden izlenmeye devam edilebilecek.

Uydunun özellikleri
Türksat 4A uydusunun kapsama alanında, Türkiye'nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Afrika yer alıyor. 2016'da ömrünü tamamlayacak Türksat 2A uydusunun müşterileri, Türksat 4A uydusuna aktarılacak.

Türksat 4A uydusu kullanılan yeni teknolojiler sayesinde Türksat 2A uydusundan daha fazla kapasite artışı sağlayacak. Türksat 4A uydusu tarafından kullanılacak yeni bir teknoloji olan ''Ka Bant'' frekansı sayesinde Türk televizyon ve radyo kanallarının yayınları, Avrupa ve Asya'nın ardından Afrika'yı da kuşatacak.

Yaklaşık 5 ton ağırlığında olan ve mevcut Türksat uydularına göre daha lü sinyal kalitesine sahip uydunun manevra ömrü 30 yıldan fazla olacak. Uydunun, yaklaşık 5 yılda kendini amorti etmesi bekleniyor.

0 comments:

Yorum Gönder