Türksat, başta olmak üzere uydu tv, uydu frekansları, uydu alıcısı, uydu frekansları, dijital yayın, karasal yayın, türksat 5B, Türksat frekansları, Türksat 5b yeni frekansları, disney channel frekansı, LALEGÜL TV frekans, uydu dünya, uydu dünyası, Türksat otomatik ayarlarının nasıl yapılacağına dair her türlü bilgileri sitemizde bulabilirsiniz

Türksat otomatik Arama Frekansı için Tıklayınız...


10 Mayıs 2014 Cumartesi

Türkiye’nin ilk özel Arapça kanalı olan Hira TV yayın hayatına başladı.

Samanyolu Yayın Grubu’nun yeni kanalı Hira TV TV’nin genel yayın yönetmenliğini Yusuf Acar üstleniyor. Samanyolu Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Metin Yıkar, “Bugünün en güzel haberi. Samanyolu Yayın Grubu'nun Arapça kanalı hira.tv yayında. Allah (CC) mubarek etsin.” diyerek, Hira TV’nin açılışını takipçilerine duyurdu.          


Türkiye'nin ilk özel Arapça tv kanalı HİRA TV beklenenden fazla ilgi gördü

Türkiye’nin ilk özel Arapça televizyon kanalı, yayın hayatına internetten "merhaba" dedi. Türkiye'nin sesi artık Arap alemine daha sağlam ve güvenilir olarak ulaşacak.. 

Samanyolu Yayın Grubu'nun uzun zamandır beklenen Arapça televizyonu Hira TV , internet aracılığıylayayına başladı. Türkiye ile Arap alemi arasında sağlam ve güvenilir köprüler kurmayı hedefleyen Hira TV, “Hakikatin Dili” sloganıyla yayın hayatına giriş yaptı..

Hira TV, önemli bir uluslararası organizasyonu internet üzerinden canlı yayınlayarak yayın hayatına merhaba dedi. Yeni Ümit ve Hira dergilerinin 10-11 Mayıs'ta İstanbul’da düzenlediği "İslam Dininin Zenginliği: İçtihad ve Kıyas Uluslararası Sempozyumu" www.hira.tv adresinden Arapça olarak canlı yayınlandı.

"HAKİKATİN DİLİ", ARAP ÂLEMİNİN BÜTÜN KESİMLERİNE HİTAP EDECEK

Samanyolu Yayın Grubu’nun 20 yılı aşkın birikim ve tecrübesinin üzerine kurulan Hira TV, Grup bünyesindeki tüm kanalların ürettiği kaliteli yapım ve programları Arapça olarak yayınlayacak. Bir aile kanalı olma hedefini taşıyan Hira TV diziler, kadın ve çocuk programları ile zengin kültürel ve ilmi yapımlarla küçüğünden büyüğüne Arap aleminin tüm kesimlerine hitap edecek. Hira TV ayrıca Fethullah Gülen Hocaefendi’nin sohbet ve vaazlarını da Arapça olarak yayınlayacak.

Televizyondaki kuruluş hazırlıkları büyük heyecan ve hızla devam ediyor. Hira TV Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Acar , internet yayınıyla içerik yüklemeye başladıklarını belirterek, “İlk kez bugün canlı yayınla merhaba demiş olduk. İnternet bizim için uydu yayıncılığı öncesi hazırlık aşaması olacak.” dedi. Kanalın esas çıkışı ise kısa süre içinde başlaması hedeflenen uydu yayıncılığıyla olacak.

Arap ülkelerini kapsayan uydular üzerinden yapılacak televizyon yayıncılığıyla Hira TV yaklaşık 400 milyonluk Arap alemine sesini ulaştıracak.

Hira TV yayınlarını sitemizden online olarak izleyebilirsiniz...

0 comments:

Yorum Gönder