Türksat, başta olmak üzere uydu tv, uydu frekansları, uydu alıcısı, uydu frekansları, dijital yayın, karasal yayın, türksat 5B, Türksat frekansları, Türksat 5b yeni frekansları, disney channel frekansı, LALEGÜL TV frekans, uydu dünya, uydu dünyası, Türksat otomatik ayarlarının nasıl yapılacağına dair her türlü bilgileri sitemizde bulabilirsiniz

Türksat otomatik Arama Frekansı için Tıklayınız...


27 Şubat 2014 Perşembe

14 Şubat'ta uzaya fırlatılan Türksat 4A uydusu, performans testlerinin yapılacağı 50 derece doğu boylamındaki yörüngesine yerleşti.
 
 
Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü'nden 14 Şubat'ta uzaya fırlatılan Türksat 4A uydusu, dün itibariyle performans testlerinin yapılacağı 50 derece doğu boylamındaki yörüngesine yerleşti.Fırlatmadan 9,5 gün sonra 50 derece doğu boylamına yerleşen uydunun, bu boylamda kontrol istasyonları aracılığıyla ''uydu yayın performansı testleri'' gerçekleştirilecek. Bu testlerin tamamlanmasının ardından uydu, yörüngesinde işletilecek ve ticari faaliyetlere başlayacak. Uydu, daha sonra nihai işletme lokasyonu olan 42 derece doğu boylamındaki son yörüngesine doğru hareket edecek. Türksat 4A, bir hafta sürecek olan bu yolculuğunun ardından Türksat 3A ve Türksat 2A ile aynı lokasyonda yayına başlayacak.

Türksat 4A'nın kapsama alanında, Türkiye'nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Afrika yer alacak. Yaklaşık 5 ton ağırlığa ve 2100 MHz bant genişliğine sahip uydu, Türk ve Japon mühendisleri tarafından ortaklaşa üretildi. Türksat 4A uydusunun yeni bir teknoloji olan ''Ka Bant'' frekansı sayesinde Türk televizyon ve radyo kanallarının yayınları, Avrupa ve Asya'nın ardından Afrika'yı da kuşatacak. Mevcut Türk uydularına göre daha güçlü sinyal kalitesine sahip uydunun manevra ömrü 30 yıldan fazla olacak. Uydunun, yaklaşık 5 yılda kendini amorti etmesi bekleniyor.

0 comments:

Yorum Gönder