Türksat, başta olmak üzere uydu tv, uydu frekansları, uydu alıcısı, uydu frekansları, dijital yayın, karasal yayın, türksat 5B, Türksat frekansları, Türksat 5b yeni frekansları, disney channel frekansı, LALEGÜL TV frekans, uydu dünya, uydu dünyası, Türksat otomatik ayarlarının nasıl yapılacağına dair her türlü bilgileri sitemizde bulabilirsiniz

Türksat otomatik Arama Frekansı için Tıklayınız...


14 Şubat 2014 Cuma

Türksat 4A İçin Geri Sayım Başladı…

 

Türkiye'nin haberleşme kapasitesini üç kat artıracak olan Türksat 4A uydusu fırlatılmaya hazır.
Ruscosmos Basın Servisi’nden yapılan açıklamaya göre Türksat 4A uydusu, 14 Şubat 2014 Cuma günü, Türkiye saatiyle 23.09. 03’te Kazakistan’ın Baykonur Uzay Üssünden Proton M roketiyle uzaya gönderilecek. Yetkililer Türksat 4A uydusunun , 11 Şubat 2014 günü Baykonur’dan fırlatılacağı rampaya yerleştirilerek son hazırlıkların yapıldığını açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 8 Ocak’ta Japonya ziyareti sırasında düzenlenen törenle teslim alınan ve Kazakistan’a getirilen Türksat 4A uydusu Japon şirketi Mitsubishi Electric ( MELCO ) tarafından üretildi. 3800 kg ağırlında ve bin 750 MHz bant genişliğine sahip olan uydu 42 derece doğu yörüngesinde görev yapacak. 4A uydusu Türkiye'nin yanı sıra, Kuzey Afrika, Avrupa, Ortadoğu ve Asya'yı kapsama alanında bulunduracak Türk kanalları Afrika kıtasının tamamından izlenebilecek.

Baykonur’da gerçekleşecek olan Türksat 4A’nın fırlatma programına, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile Türksat A.Ş., Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay’ın da katılması bekleniyor.

Türksat 4A, 14 Şubat 2014 Cuma günü, Türkiye saatiyle 23:09:03’te Kazakistan’ın Baykonur Uzay Üssünden Proton M roketiyle uzaya gönderilecek olan uydumuzun fırlatma görüntülerini izlemek için tıklayın

http://turksat4a.imgondemand.com/

0 comments:

Yorum Gönder