Türksat, başta olmak üzere uydu tv, uydu frekansları, uydu alıcısı, uydu frekansları, dijital yayın, karasal yayın, türksat 5B, Türksat frekansları, Türksat 5b yeni frekansları, disney channel frekansı, LALEGÜL TV frekans, uydu dünya, uydu dünyası, Türksat otomatik ayarlarının nasıl yapılacağına dair her türlü bilgileri sitemizde bulabilirsiniz

Türksat otomatik Arama Frekansı için Tıklayınız...


27 Şubat 2014 Perşembe

Türkiye’de ilk kez Türksat uyguladı…

Dünya’da ilk kez Japon Devlet Televizyonu NHK tarafından denemesi yapılan 4K teknolojisine uygun yayını Türksat A.Ş. Mayıs 2013’de Ankara Gölbaşı Yerleşkesinde test amaçlı olarak vermeye başladı. Kampüsümüzde çekilen görüntüler, Türksat 3A haberleşme uydumuz üzerinden yayınlandı.
Türkiye’de yayıncılık teknolojileri alanında öncülük eden Türksat, 24-27 Ekim 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen CeBIT Bilişim Eurasia fuarında yer alan standında “HD 4K” yayın içeriğini ziyaretçilerine göstermişti.

Türksat tarafından başlatılan 4K yayın teknolojisi, son olarak, geçtiğimiz hafta bir televizyon kanalındaki futbol karşılaşmasının yayınında uygulandı. 4K yayın teknolojisinin, Türkiye’de TV yayınlarında giderek yaygınlaşması ve bununla beraber, TV yayınları için yayın frekans ihtiyacının artması öngörülüyor. Söz konusu frekans ihtiyacı, büyük ölçüde, kısa bir süre önce başarıyla uzaydaki yörüngesine gönderilen Türksat 4A haberleşme uydusuyla karşılanacak.


4K Teknolojisi Nasıl İşler?

4K çözünürlüğü çoğunlukla dijital filmlerde ve bilgisayar grafiklerinde kullanılan bir çözünürlük formatıdır. 4K teknolojisiyle full HD görüntü kalitesi, 4 katına çıkar. 4K'da yatay çözünürlük yaklaşık 4.000 pikseldir. Söz konusu oran aynı zamanda 720 p ve 1080 p dikey sayısını temsil eder.

TRT 4K tv kanalı türksat'ta yeni frekansında yayına başladı.

Türksat uydusu üzerinden yayın yapan ve 4K çözünürlüğü ile izleyicilerine ulaşan TRT 4K tv kanalı Türksat uydusu üzerinden yeni frekansı ile yayına başladı.

TRT 4K Kanalını yeni frekansından izleyebilmek için 11999 V (Dikey) 11666 frekans bilgilerinin uydu alıcılarına girilmesi gerekiyor.  TRT 4K kanalının eski freaknsının  1 Aralik 2016 tarihinde yayının sonlandırılacağı tahmin ediliyor.


Yayınlar normal dijital receiverler ya da hd destekli uydu alıcıları ile alınamıyor. Şimdilik Türkiye piyasasında 4K standartlarında yayını alabilecek uydu alıcısı az sayıda olduğu için yayınlar sadece DVBS2 destekli bilgisayar uydu kartları ya da dahili 4K alıcılı ile UHD  Tv ler ile izlenebiliyor.trt 4k türksat yeni frekansı 2017

TRT 4K TÜRKSAT YENİ FREKANSI :

Frekans.           : 10980 Mhz
Polarizasyon.  : Dikey (V)
Sembol Oranı. : 12500
FEC                      : 3/4
DVBS2
Pilot açık

0 comments:

Yorum Gönder