Türksat, başta olmak üzere uydu tv, uydu frekansları, uydu alıcısı, uydu frekansları, dijital yayın, karasal yayın, türksat 5B, Türksat frekansları, Türksat 5b yeni frekansları, disney channel frekansı, LALEGÜL TV frekans, uydu dünya, uydu dünyası, Türksat otomatik ayarlarının nasıl yapılacağına dair her türlü bilgileri sitemizde bulabilirsiniz

Türksat otomatik Arama Frekansı için Tıklayınız...


18 Şubat 2014 Salı


Digitürk GS-BJK derbisini 4K yayınlayacak


Geçtiğimiz yıl Türkiyenin ilk 4K deneme yayınını yapan Digitürk, hafta sonu oynanacak olan Galatasaray-Beşiktaş derbisini Sony işbirliği ile 4K olarak çekim yapıp yayınlayacak.
Peki bu 4K nedir?
4K görüntü 8 milyon piksellik çözünürlükle HD görüntüden 4 kat daha fazla çözünürlük sağlıyor. Saniyede 50 (interlace) yarım kare yerine saniyede 50 tam kare görüntü sunan 4K teknolojisi, teoride 8 kat daha fazla görüntü verisi oluşturuyor. 4K görüntü ekran oranı HD ile aynı 16/9 formatında. Çok daha büyük ekranlarda görüntü kalitesinden ödün vermeden yayınları izleme olanağı sağlayan 4K ile özellikle spor karşılaşmaları ve özel efektler içeren içeriklerde daha akıcı bir görüntü elde ediliyor. 4K yayın ile birlikte stüdyodan TV alıcısına bütün yayın zincirinde büyük değişiklikler gerçekleşmesi bekleniyor.
Şuan için piyasada 4K destekleyen satın alınabilecek bir uydu alıcısı bulunmuyor ama dünyanın ilk 4K uydu alıcısını geçtiğimiz Eylül ayında IBC Amsterdam fuarında görücüye çıkaran Technicolor firması 4K uyumlu uydu alıcısını bu yıl içerisinde geliştirip satışa sunuması beklenmekte.

TRT 4K tv kanalı türksat'ta yeni frekansında yayına başladı.

Türksat uydusu üzerinden yayın yapan ve 4K çözünürlüğü ile izleyicilerine ulaşan TRT 4K tv kanalı Türksat uydusu üzerinden yeni frekansı ile yayına başladı.

TRT 4K Kanalını yeni frekansından izleyebilmek için 11999 V (Dikey) 11666 frekans bilgilerinin uydu alıcılarına girilmesi gerekiyor.  TRT 4K kanalının eski freaknsının  1 Aralik 2016 tarihinde yayının sonlandırılacağı tahmin ediliyor.


Yayınlar normal dijital receiverler ya da hd destekli uydu alıcıları ile alınamıyor. Şimdilik Türkiye piyasasında 4K standartlarında yayını alabilecek uydu alıcısı az sayıda olduğu için yayınlar sadece DVBS2 destekli bilgisayar uydu kartları ya da dahili 4K alıcılı ile UHD  Tv ler ile izlenebiliyor.trt 4k türksat yeni frekansı 2017

TRT 4K TÜRKSAT YENİ FREKANSI :

Frekans.           : 10980 Mhz
Polarizasyon.  : Dikey (V)
Sembol Oranı. : 12500
FEC                      : 3/4
DVBS2
Pilot açık

0 comments:

Yorum Gönder