Türksat, başta olmak üzere uydu tv, uydu frekansları, uydu alıcısı, uydu frekansları, dijital yayın, karasal yayın, türksat 5B, Türksat frekansları, Türksat 5b yeni frekansları, disney channel frekansı, LALEGÜL TV frekans, uydu dünya, uydu dünyası, Türksat otomatik ayarlarının nasıl yapılacağına dair her türlü bilgileri sitemizde bulabilirsiniz

Türksat otomatik Arama Frekansı için Tıklayınız...


13 Ocak 2014 Pazartesi

Google, Android sürümlerinin kullanım oranları açıklayan raporunu geliştiriciler sayfasından kamuoyuna duyurdu. Son yayınlanan rakamlara göre Jelly Bean ve KitKat kullanım oranlarını artırırken, diğer sürümlerde ise gün geçtikçe pazar paylarında bir düşüş söz konusu. Google'ın çiçeği burnunda yeni sürümü Android 4.4 KitKat, geçtiğimiz ay ilk defa yayınlanan listede %1.1'lik kullanım oranıyla yer almıştı. Bir aylık süre zarfından ise kullanım oranı %1.4 seviyesine yükselti. Henüz kayda değer bir büyüme sağlanmadı ancak 2014'ün ilk çeyreğinde birçok Android üreticisi Android 4.4 güncellemesini başlatacak ve bu gelişme de KitKat'in pazar payını kısa süre içerisinde ciddi manada artıracaktır.
1389524580_android-version.jpg
Jelly Bean tarafında da yükseliş devam ediyor. En çok kullanılan Android sürümü olan Jelly Bean açıklanan son verilere göre %59.1 kullanım oranına erişti. Ice Cream Sandwichcephesinde ise düşüş söz konusu. Android 4.0.x'in kullanım oranı %16.9 seviyesine gerilerken, benzer bir düşüş Gingerbread sürümünde de yaşandı. Gingerbread'in son kullanım oranı ise %21.2 olarak açıklandı. Froyo ve Honeycomb ise kayda değer olmayan kullanım değerlerine sahip. 

0 comments:

Yorum Gönder