uydu tv, uydu frekansları, Anten, uydu alıcısı, uydu frekansı, TÜRKSAT, DVBT, DVBT2, Televizyon, Radyo, MPEG2, HD yayın, Dijital Yayın, Karasal Yayın, Türksat, türksat 4A, Türksat frekansları, Türksat 4a yeni frekansları, flash TV frekansı, disney channel frekansı, LALEGÜL TV frekans, Türksat otomatik ayar

Türksat otomatik Arama Frekansı için Tıklayınız...


15 Şubat 2014 Cumartesi

TÜRKSAT 4A Uydumuz, Başarıyla Fırlatıldı
İlk sinyal, 15 Şubat 2014 Cumartesi saat 08:30’da alındı ve uydumuzun güneş panelleri tamamen açıldı.
Ülkemizin yeni uydusu TÜRKSAT 4A, 14 Şubat 2014 Cuma (dün) Türkiye saatiyle 23.09'da Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü'nden başarıyla fırlatıldı.
Roketin 3 kademesi görevini başarıyla tamamladı
Fırlatmadan 2 dakika sonra roketin birinci kademesini bırakan uyduyu taşıyan proton, ikinci kademeyi ise 5 dakika 27 saniye sonra başarıyla bıraktı. 9 dakika 41 saniye sonra roketin 3'üncü kademesi görevini tamamladı. Breeze-M modülü uyduyu, 9 saat 13 dakika uzayda taşımaya devam edecek.
9,5 gün sonra test amaçlı olarak "50 Derece Doğu" boylamına yerleşecek Türksat 4A'nın kontrolü, Türkiye, Afrika, Avustralya, Japonya, İtalya ve Kanada uydu istasyonlarından yapılacak.
Fırlatmadan 9 saat 13 dakika sonra uydumuzdan ilk sinyal 15 Şubat 2015 Cumartesi günü saat 08:30’dan itibaren alınmaya başlandı.
Türksat 4A, "50 derece doğu" boylamına yerleştirildikten sonra bu yörüngede yaklaşık 3 ay kalacak.
İstasyonlar aracılığıyla tüm yörünge ve alt sistem kontrolleri gerçekleştirilecek uydu, daha sonra "42 derece doğu" yörüngesine yerleşerek, ticari faaliyetlerine başlayacak.
Uydunun kontrolü, Türksat A.Ş. Gölbaşı Uydu Yer İstasyonu'na devredilecek ve buradan gönderilecek komutlarla uydu yaklaşık bir ay boyunca performans testlerine tabi tutulacak.
Mevcut Türk uydularına göre daha güçlü sinyal kalitesine sahip olan TÜRKSAT 4A uydusunun manevra ömrü 30 yıldan fazla olacak.

0 yorum:

Yorum Gönder